KONST / Litografier / Färglitografi 11932298
nr 1193 2298
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Skärgård. Signerad, numrerad 63/350. Motivet: 31x42
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 16 juli 2018
kl 20:48:02
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman